Po Chorvatsku v kajaku

Kayaking představuje v posledních letech v Chorvatsku velmi oblíbenou a nezanedbatelnou formu dobrodružství. Nabízí moře zábavy pro všechny ty, kdo chtějí zažít něco neskutečného v nádherné přírodě. Vzhledem k tomu, že součástí Chorvatska je velké množství ostrovů a ostrůvků, naskýtá se velké množství lokalit, které můžete v kajaku navštívit. Na kajaku se můžete vydat na křišťálově průzračné moře, netknuté řeky nebo do ukrytých zátok. To vše nabízí dokonalá dovolena chorvatsko na kajaku.

Kam zavítat?

Inspirujte se našimi tipy.

Ostrov Brač

Idelání pro jeho návštěvu je jižní část. Tady můžete kombinovat kajaking s pěší turistikou nebo jízdou na kole. Nejlepší atrakci tohoto ostrova představuje známá pláž Zlatni rat. Rozkládá se nedaleko nejstaršího města na ostrově, kterým je Bol.

Cetina

Tato chorvatská řeka je proslulá. Rozhodnete-li se pro jednodenní výlet, vypravte se k ní z Omiše, bývalého centra pirátů. Nedaleko Omiše se nachází mlýnice, která je výchozím bodem pro kratší výlety na kajaku a to i pro méně zkušené uživatele. Místním lákadlem je i výborná gastronomie.

Hvar

Tento ostrov patří mezi TOP místa pro návštěvu Chorvatska. Užijte si zde třeba nabídku last minute chorvatsko. Čeká zde na vás dokonalý šarm městských hradeb nebo velebná architektura místních městeček. Samozřejmostí je velké množství restaurací a barů, kde můžete ochutnat místní gastronomické speciality. Plavbu zahajte ve stejnojmenném městě Hvar, který nabízí možnost průzkumu celé řady okolních ostrůvků. Každý z nich vám svojí krásou vyrazí dech.

Korčula

Před samotným městem naleznete velké množství rozesetých ostrůvků. Díky nim můžete zavítat na zajímavá místa a spatřit nádherné památky. Okolní moře poskytuje kombinaci různých odstínů modře. Obklopují jej kulisy opevněného města, které se vypíná na skalních útesech a navozuje neopakovatelné pocity.